O mně a o webu

Jmenuji se Jana Kubásková, jsem speciální pedagožka, mám 15-letou praxi v dyslektických a logopedických třídách. Předkládaná cvičení jsem začala tvořit pro svoji třídu, a protože jsem se setkala se zájmem dětí i rodičů, začala jsem cvičení poskytovat na tomto webu. Cvičení jsem nejprve dělila podle vyučovacích předmětů, později jsem začala tvořit cvičení cíleně na nápravu dílčích potíží při SPU. Mnohá předchozí cvičení jsou však také použitelná pro nápravu dyslexie a dysortografie.
Interaktivní cvičení můžete použít jako doplněk domácí i školní práce, některá jsou vhodná i pro samostatné procvičování. Mým cílem je vytvořit dostatečně širokou zásobu cvičení, protože větší množství materiálu umožní zautomatizování dovedností. U dětí s SPU je třeba více procvičování, než je běžné.
V poslední době přidávám cvičení i pro předškoláky. Ukazuje se, že i před začátkem školní docházky můžete udělat mnohé pro hladký průběh dalšího vzdělávání.

V současnosti pracuji jako speciální pedagog v soukromé praxi, mezi poskytované služby patří náprava dyslektických potíží, stimulační programy pro předškoláky, náprava vadné výslovnosti nebo programy pro studenty s dyslexií.

 

Speciální pedagog Plzeň - soukromá praxe

 

 

Navštivte stránku na FB.

 

Výukové materiály

 

Úvod


Křížovky


Cvičení z ČJ


Testy vědomostí


Čtení


Matematika


Pracovní listy


Přehledy


Náprava SPU


 

 

 

Odkazy

 

Včelka
(online aplikace pro dyslektiky)

 

Dyscom
(program pro nápravu dyslexie)

 

Dyslex
(program pro pomoc při nápravě dyslektických vad)

 

Dyslexie
(trocha teorie)

 

Kosmas
(dyslexie v knihkupectví)

 

Dyscentrum
(občanské sdružení)

 

Testy byly vytvořeny v programu HotPotatoes - http://web.uvic.ca/hrd/hotpot/----- kontakt: cviceni.testy@seznam.cz